szalejemy w konkursach wojewódzkich 🙂
Z ogromną radością ogłaszamy, że Zuzanna Chmielnik uczennica klasy II technikum zajęła I miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim Opisuj to, co nie powinno zostać zapomniane w kategorii poezja: szkoła ponadpodstawowa.
27 maja 2024 w gmachu IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród.
Bardzo cenne było, że finaliści – ścisła czołówka konkursu – mieli niepowtarzalną okazję, aby porozmawiać indywidualnie z jurorem panem Dariuszem Jagodzińskim.
Zuzanna była ogromnie chwalona za niezwykle interesujące ujęcie problematyki egzystencjalnej oraz stychiczność utworu.
Jury bardzo wysoko oceniło prace konkursowe, a nadesłali je uczniowie szkół ponadpodstawowych z Poznania, Gniezna, Leszna, Krotoszyna, Gostynia, Słupcy, Szamotuł, Piły i Rawicza.
Gratulujemy i dziękujemy za niezwykle przyjemne emocje Zuzannie i jej opiekunowi pani Barbarze Pelińskiej nauczycielowi języka polskiego.
Z ogromną radością ogłaszamy, że uczennica klasy II technikum Weronika Łuczak otrzymała Nagrodę Organizatora za przepiękną recytację utworu Cz. Miłosza „Do leszczyny”
w XV Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim „poznańskie dziewiątki” o, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa (…) Zapach wody, zielony w cieniu, złoty w słońcu.
29 stycznia 2024 odbył się finał, do którego zakwalifikowało się 19 najlepszych recytatorów ze szkół ponadpodstawowych z Poznania, Konina, Wągrowca, Słupcy, Rokietnicy, Gniezna i Kalisza.
Jury w składzie: prof. UAM dr hab. Katarzyna Kabacińska – Łuczak, p. Agnieszka Różańska aktorka Teatru Nowego w Poznaniu i p. Dariusz Jagodziński instruktor teatralny, aktor oceniali: dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.
Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Weroniki i gratulujemy jej oraz jej opiekunowi pani Barbarze Pelińskiej nauczycielowi języka polskiego.